סוכות ושמחת תורה | חוגגים במשפחה

בשער זה תוכלו למצוא הצעות לפעילויות משפחתיות לציון החגים והמועדים. הצעות אלה נועדו לסייע לכם להעשיר את החג במסגרת הביתית, ולהפכו לחוויה משפחתית ומשמעותית, גם לקטנים שבחבורה. חג סוכות שמח!
 

לשימושכם, שתי חוברות המציעות מגוון רחב של סיפורים, 
פעילויות וסדרי חג לכל המשפחה. לחצו על החוברות להורדה

לחצו כאן   לחצו כאן

סדרי חג ופעילויות משפחתיות
אגף החינוך
בקובץ המצורף תוכלו להוריד מגוון רחב של פעולות משפחתיות, טקסים, ומקורות באוגדן חגיגי שהוכן על ידי אגף החינוך של התנועה ליהדות מתקדמת בישראל ומרכז ה"עבודה שבלב" להתחדשות התפילה. בשער סוכות ושמחת תורה תוכלו למצוא פעילויות יצירה וחידון לקראת סוכות ( עמ' 15-17) סדר לליל חג סוכות ולליל שמחת תורה (עמ' 18-22) ופעילויות יצירה ומשחק לקרת שמחת תורה (23-26) -  להורדת החוברת לחצו כאן
 
"ארבעה נכנסו לסוכה"
פעילות

הישיבה בסוכות מסמלת את נדודי עם-ישראל במדבר בראשית דרכו. הסוכה הנה "מבנה ארעי"
היא מספקת ליושבים בה תחושה של ענווה המחליפה לזמן מה את תחושת האדנות של האדם על
הטבע ועל העולם. בשעה שהאדם אוסף את יבוליו ומתמלא בשמחת העושר המצוי בידו, דווקא אז
עליו לשבת בסוכה הזמנית והארעית, כדי לחוש פעם בשנה את חוסר הביטחון ולדעת כי אין לבטוח בטחון מלא בעושר המצוי בידו כעת, ולזכור כי יש אנשים אשר אין ידם משגת את כל אשר יש בידו ושאולי כל השנה יושבים הם בבית ארעי, באוהל או בסוכה כי אין ביכולתם לגור בבית קבע.

לחצו כאן להורדת הקובץ המעוצב, הכולל שירים ורעיונות לפעילות לילדים בסוכה סביב נושא הנדודים, סוכת השלום וארבעת המינים.

"והיית אך שמח"
פעילות
בחג סוכות נהוג לשבת יחדיו משפחה חברים ואורחים מהקהילה ומחוצה לה. זוהי הזדמנות עבור
כולנו להביט סביבנו בשמחה, להודות ולהוקיר את כל הטוב והיפה שמקיף אותנו.

לחצו כאן להורדת הקובץ המעוצב, הכולל הצעה למעמד קידוש בסוכה, כולל פעילויות משפחתיות בנושא שמחה.


שב איתנו כאן
פעילות
בסוכות נהוג להזמין "אושפיזין" – אורחים לסוכה. לפי המסורת מוזמנים אל הסוכה שבעה אורחים בדמותם של אבותינו. ברוח התנועה ליהדות מתקדמת המחנכת לשיוויון בין המינים ניתן להוסיף אליהם שבע "אושפיזות": אמהות ונשות האומה. לצד האורחים המסורתיים נהוג להזמין לסוכה גם אושפיזין מאנשי הקהילה הסובבת אותנו.  לחצו כאן להורדת הקובץ המעוצב, הכולל שירים ורעיונות לפעילות לילדים בסוכה סביב נושא האושפיזין והכנסת האורחים.

שמחת תורה – מחזוריות וימי הולדת
פעילות
לחצו כאן להורדת פעילות לילדים העוסקת בנושא המחזוריות, ומשווה בין חגיגת יום הולדת של ילד/ה לבין יום ההולדת לתורה. הפעילות עוסקת בכך שהתורה איננה משתנה, אך אנחנו, הקוראים בה משתנים ומתבגרים משנה לשנה.

 
האתר פועל בתמיכתן של הקרן הקיימת לישראל, הסוכנות היהודית לארץ ישראל, ההסתדרות הציונית העולמית ומשרד המדע התרבות והספורט - עזבונות
צרו קשר | פייסבוק | אתר התנועה