פרסומים חדשים
בועידת התנועה הוצגו לראשונה שני פרסומים חדשים: "ברכו" ו- "שירון נוער תל"ם" 

ברכו
במה להתחדשות התפילה בישראל

        ברכו - במה להתחדשות התפילה בישראל היא תוצר נוסף של שיתוף הפעולה בין הוועדה לעניינים רעיוניים של התנועה ומר"ם ושל המחלקה לפתוח רעיוני בתנועה. חוברת זו מציבה במלוא היקפה את סוגיית התפילה, ומבקשת לתת קול לשאלות יסוד המלוות את תפילתנו, לבטא את האחיזה העמוקה שלנו בה, את קשיינו למולה, אפילו את ההתנגדות לה. היא שואלת על מקומה של התפילה במרקם מעשינו, ולנוכח כל מה שעוד לא השכלנו לעשות. היא בוחנת שאלות של קבע וחידוש, של הרחבת אוהלים ושל חיזוק יתדות. היא מעניקה במה ליצירה הגדולה המתרחשת אצלנו בתחום התפילה, ומציעה לא רק ליהנות מפרותיה של יצירה זו ולעשות את הראוי והרלבנטי שבה לחלק מִסֶדר תפילתנו, אלא גם לבחון את משמעותה של יצירה זו, את תרומתה, את היבטיה החלשים והחזקים.

בעינינו יש קשר הדוק בין המשכהּ של יצירה רעננה זו לבין דיון על השאלות העיוניות-אמוניות, ספרותיות, החברתיות והפוליטיות הכרוכות בתפילה ובעיצוב נכון של חלקהּ בחיינו ובמעשינו.
ברכו - במה להתחדשות התפילה בישראל פונה אל כל מי ששאלות התפילה יקרות לו, אל כל מי שחידושם של התפילה ושל המעשה הדתי בוער בעצמותיה. היא פונה למתקשים בתפילה ולאוהביה, למבקשים לתחֵם את מקומה ולשואפים להטביע בחותמה את מציאות חיינו כולה. היא מבקשת להציע חומר למחשבה, לעיון וליצירה להולכים בדרכה של הדתיות הרפורמית הישראלית, כמו גם למבקריה ולצועדים בנתיבים אחרים. היא מכילה מלות פרוזה ומלות שירה, מלות עיון ומלות הבעה ישירה; מובעת בה התקווה שהמלים יובילו למעשים, שהמלים תהיינה מעשים.

כתב העת ברכו עתיד לצאת לאור פעם בשנה, ולהוות במה מרכזית לעיון אקדמי, הגותי ואומנותי בהתחדשותה של התפילה בישראל. לכתב העת תרמו מפרי עטם מעל לשלושים מחברים ומחברות והוא נערך על ידי הרב פרופ' יהוידע עמיר, מייק ניצן ונעמה דפני-קלן.

להורדת החוברת בפורמט Pdf לחצו כאן

לקבלת עותקים אנא צרו קשר עם נעמה naama@impj.org.il


שירון נוער תל"ם
מהדורה שלישית של שירון תנועת הנוער (1982, 2003, 2010)
השירון היה אחד הפרויקטים המרכזיים השנה בנוער תל"ם, פרי עבודה של חודשים. בתהליך בניית השירון נטלו חלק חברים רבים מהשכבה הבוגרת שתרמו רעיונות לשירים, ניגונים חדשים לצד מנגינות אהובות וותיקות ויחד יצרו אוסף שכולו הוקרה והערכה לשירה העברית הקלאסית והמודרנית ולמילה העברית. שירון זה יוצא שמונה שנים לאחר הוצאת השירון האחרון של נוער תל"ם ובכך מצטרף למסורת של שנים של אהבת השירה והמוזיקה של חניכי נוער תל"ם. השירון מלווה באקורדים, הסברים, מידע על פזמונאים ומשוררים, הקדשות אישיות של חברי השכב"ג ועוד...

לרכישת השירון ניתן לפנות למשרדי נוער תל"ם- 02-6203521 או לליאורה- 054-7791142


 

האתר פועל בתמיכתן של הקרן הקיימת לישראל, הסוכנות היהודית לארץ ישראל, ההסתדרות הציונית העולמית ומשרד המדע התרבות והספורט - עזבונות
צרו קשר | פייסבוק | אתר התנועה