אליוט קליינמן
URG

אני מודה לכם על ההזדמנות להיות איתכם היום. אני מביא עמי ברכות מנשיא האיגוד ליהדות רפורמית בצפון אמריקה, הרב אריק יופה ויושב הראש שלנו, מר פיטר וידהורן. אבל בעיקר, אני נושא עמי ברכות ומסר של תמיכה מכתשע מאות קהילות רפורמיות, ומכמליון וחצי יהודים רפורמים בארצות הברית ובקנדה.

לפני כחודשיים, יהודים ברחבי העולם התאספו סביב שולחנות ליל הסדר, וסיימו בתקווה "לשנה הבאה בירושלים". המסורת שלנו משתמשת במילים הללו גם בכדי להתחיל מסע - מסע מעבדות לחירות, ממצרים להר סיני. חג השבועות, שחגגנו לפני כשבוע , מסמן את תחילתו של מסע אחר, הפעם זהו מסע דרך ההיסטוריה. גם המסע שמתחיל בועידה הנוכחית הוא מסע ושליחות אל העתיד-אל העתיד שלנו.

במקום הזה היום, התכנסו חלוצי העתיד. כל אחד מכם, הקהילות שלכם, ומנהיגי התנועה ליהדות מתקדמת בישראל, חברו יחדיו ליצירת הרגעים הבאים במסע המשותף שלנו.

היהודים הרפורמים באמריקה הצפונית מבקשים שתדעו שאתם לא לבד במאמץ ובמסע הזה. אנו עומדים איתכם היום וצועדים איתכם כל יום במסע המאתגר והמופלא הזה.

הקשר בין התנועות שלנו מסמל את החזון המשותף שלנו לגבי מקומה ומשמעותה של ישראל בחיינו. הצמיחה יוצאת הדופן שלכם, החדשנות של הקהילות שלכם  והמחויבות של כל אחד ואחת מהנוכחים כאן מהווים עבורנו מקור להשראה ומאתגרים אותנו.

המסירות שלכם מרגשת אותנו, אנחנו לומדים מהיצירתיות שלכם, והקשר שלנו לארץ ישראל מתחזק בזכות הקשר שלנו אתכם. אנחנו מחוייבים לעמוד איתכם עכשיו יותר מתמיד.

בשנה שעברה שמחנו איתכם כאשר כמה מקהילותיכם קיבלו תמיכה מהממשלה עבור המבנים שלהם. היום, אנו חוגגים ביחד הקמת קהילות חדשות בישראל.  אנחנו גם שמחים לארח יותר משלושים צעירים מתנועתכם במחנות הקיץ שלנו. חשוב גם לדעת שארבע מחברי התנועה פועלים כשליחים בקהילותינו בצפון אמריקה
Racheli Kaplan (Toronto), Hanan Cidor (NFTY), Tal  Perelman (Temple Micah) and Yehudit Werchow (URJ Central Shlicha).

ועוד... אנחנו אבלים יחד על האובדן של עמיתנו ,חברנו ומורנו הרב דוד פורמן. ובנוסף, אנו שמחים לציין ביחד את יובל כהונתו של הרב משה זמר.

הרגעים הללו הם רק תחילתו של המסע המשותף. לפנינו עדיין עשייה מרובה. נאבק איתכם, זה לצד זה, כדי להבטיח שלתנועה ליהדות הרפורמית בישראל יוענקו אותן הזכויות וההזדמנויות כמו לכל יהודי אחר  במולדת היהודית. נאבק איתכם לבנות מדינה וחברה ישראלית שבה ערכי המסורת היהודית שלנו באים לידי מימוש ביחס הראוי לכל אזרחי מדינת ישראל ולכל יהודי ברחבי העולם.

מטרות אלה לא יושגו בקלות. אך בורכתם במנהיגים חזקים, יצירתיים ונחושים. תחת הנהגתם החכמה ומלאת החזון של הרב גלעד קריב וגוסטי יהושע- ברוורמן, התנועה גדלה בכל יום. בהזדמנות זאת ארצה להוסיף כמה מילים על אברהם מלמד ולציין את המנהיגות שלו. הוא היה מנהיג נהדר, ושותף אמיץ, ואני גאה לקרוא לכולכם חברים.

כפי שאמרתי לפנינו דרך ארוכה: מי יתן ולחוויה המשותפת שלנו בשבת יהיה לא רק טעם של העתיד הרחוק והמשיחי, בבחינת העולם הבא, אלא גם מטעמו של העתיד הקרוב שאנו בונים יחדיו - עתיד של קשרים קרובים, של התקדמות לקראת שוויון בישראל, של הגשמת החלומות עתיקי הימים שלנו.  מי יתן ונבנה אותו יחד ,במהרה , בימינו אנו.

האתר פועל בתמיכתן של הקרן הקיימת לישראל, הסוכנות היהודית לארץ ישראל, ההסתדרות הציונית העולמית ומשרד המדע התרבות והספורט - עזבונות
צרו קשר | פייסבוק | אתר התנועה