חוגגים פורים | פעילויות למשפחה 

עשרה שמות נקראת שמחה, אלו הן: ששון, שמחה, גילה, רינה, דיצה, צהלה, עליזה, חדוה, תפארת, עליצה (אבות דרבי נתן, פרק ל-ד)

חג הפורים הוא חג מיוחד במינו מבחינות שונות. זהו החג היחיד שסיפורו מתקיים מחוץ לישראל ונשאר שם. זהו חג של גיבורות, חג שבו אנו מצווים לשמוח ולהתחפש, זהו חג שאין בו נוכחות של אלוהים. חג הפורים הוא חג שילדים רבים מאוד אוהבים. בחג אפשר להתחפש ולהיות מישהו אחר, לחלק מתנות לחברים ולאכול ולשתות דברים שאולי לא כל כך בריאים לנו.
 
פורים- ונהפוך הוא- שינוי הסדר החברתי
פורים הוא גם חג שהופך את הסדר החברתי הקיים. את מהלך העניינים מובילות הנשים, ושתי ואסתר. היהודים נהפכים ממיעוט לכוח מוביל בממלכה, ואפילו פוגעים בשכנים הלא יהודים שלהם. את הנס הגדול וההצלה של עם ישראל בפורים מנהיגים בני אדם. אנו מצווים לתת מתנות לאביונים. בחג הפורים אנו מזמינים משפחות ישראליות לחגוג את השמחה שבחג ואת הכוח שיש לנו, כיחידים וכחברה, לשנות את העולם ואת הסדר החברתי. כבר בגיל צעיר ילדים נחשפים ליחסי כוחות הוגנים ולא הוגנים ודרך הסיפור של פורים אפשר לעזור להם להבין שיש בכוחם לשנות את המציאות. 
 
חג הפורים- לחגוג את השונה
חג הפורים היא הזדמנות נהדרת ללמד את ילדינו, הלכה למעשה, שלא צריך לקבל את הסדר החברתי הקיים ואת יחסי הכוחות המקובלים ושתפקידנו הוא לערער על כך. שעלינו לשמוח על השונה והשוני שקיים בכל אחת ואחד מאיתנו בפורים ובכל השנה.  בפורים אנו מבליטים את השונות וגאים בה. בחג הזה יש הרבה "שונה"- מקום שונה, גיבורים אלטרנטיביים, דרכי פעולה מיוחדים והזדמנות לבטא את השונות של כל אדם.
 
חג פורים- והעיר שושן צהלה ושמחה
רובנו נמצאים במרדף תמידי אחר האושר וההנאות של החיים. חג הפורים מלמד אותנו ששמחה אינה קשורה בהנאה חומרית. השמחה של פורים נובעת מחיים מלאי אמונה ומטרה, תחושה של חיבור והזדהות עם העם היהודי והחברה שבה אנו חיים. אנו שמחים להעניק משלוחי מנות ומתנות לאביונים ולחגוג ביחד במשתה עם המשפחה ובקריאת מגילה עם הקהילה. 
 
אנו מזמינים אתכם לעיין בפעילות המשפחתית באתר. ניתן למצוא פה הצעות לפעילות, למשתה משפחתי, שדרוג משלוחי המנות והמתנות לאביונים

 


 

 

 

האתר פועל בתמיכתן של הקרן הקיימת לישראל, הסוכנות היהודית לארץ ישראל, ההסתדרות הציונית העולמית ומשרד המדע התרבות והספורט - עזבונות
צרו קשר | פייסבוק | אתר התנועה