ראש השנה חוגגים במשפחה

בשער זה תוכלו למצוא הצעות לפעילויות משפחתיות לציון החגים והמועדים. הצעות אלה נועדו לסייע לכם להעשיר את החג במסגרת הביתית, ולהפכו לחוויה משפחתית ומשמעותית, גם לקטנים שבחבורה. חג שמח!

לשימושכם, שתי חוברות המציעות מגוון רחב של סיפורים,
פעילויות וסדרי חג לכל המשפחה. לחצו על החוברות להורדה

לחצו כאן   לחצו כאן

אוגדן: פעילויות חג ופעילויות משפחתיות
אגף החינוךמגוון רחב של פעולות משפחתיות, טקסים, ומקורות בחוברת חגיגית שהוכנה על ידי אגף החינוך של התנועה ליהדות מתקדמת בישראל ומרכז ה"עבודה שבלב" להתחדשות התפילה. בשער ראש השנה תוכלו למצוא הצעות לפעילויות לפני החג, הצעה לסדר ליל ראש השנה משפחתי (כולל ברכות החג) וכן הצעה לתשליך משפחתי.  לחצו כאן להורדת החוברת.
 
ראש השנה
פותחים שולחן לראש השנה

על שולחן החג של ראש השנה מונחים מאכלים אשר לטעמם או לשמם משמעות סמלית, הקשורה בברכות לשנה החדשה. עריכת שולחן החג והכנת המאכלים הנה הזדמנות לחוויה לימודית במסגרת המשפחתית דרכה יכירו בני המשפחה את הברכות המצטרפות למאכלים השונים.  בקובץ המצורף תוכלו למצוא רעיונות לפעילויות עם ילדים בגילאי גן חובה – כיתה ג' הנוגעות לשולחן החג ומאכליו. להורדת הפעילות כקובץ לחצו כאן


הצעה לתשליך משפחתי
פעילות


עשרת הימים הראשונים של השנה העברית הנם ימים של חשבון נפש. הם מאפשרים לאדם העסוק בשגרתו והרגליו, לקחת פסק זמן על מנת להשתהות ולעיין בנפשו. עשרת ימי תשובה מהווים טריגר בעבור ההורה לאמץ לחיק המשפחה איכויות של שיח כנה, הקשבה הדדית ומסוגלות לומר סליחה ולסלוח לבני המשפחה. חשבון הנפש עשוי להתקיים בזירה הפרטית אך נכון שיתקיים גם במרחב המשפחתי. הפעילות מיועדת לילדים בכל הגילאים. להורדת הפעילות כקובץ לחצו כאן , הצעה נוספת לתשליך משפחתי תוכלו למצוא באוגדן הפעילויות המצורף בתחילת עמוד זה בעמודים 9-10. 

 

האתר פועל בתמיכתן של הקרן הקיימת לישראל, הסוכנות היהודית לארץ ישראל, ההסתדרות הציונית העולמית ומשרד המדע התרבות והספורט - עזבונות
צרו קשר | פייסבוק | אתר התנועה